Hřebci

EGBERT STER 59 ( Edoras Goodshapes)

EGBERT STER 59

 


HŘEBEC BAROKNÍ PINTO S POVOLENÍM K CHOVU

 

 

 (nar. 2014, původ: Lanos BP14  X Sjaard 320  , KVH 168 cm) 


 

 

Připouští v rámci hlavního registru holandské plemenné knihy Barokní Pinto všechny klisny (nejlépe fríské, barokní pinto, teplokrevné, ale může připustit jakoukoli klisnu dle uvážení chovatele). 

Pro zápis hříběte není povinný svod klisny. 

Všechna jeho hříbata  budou zaregistrována do plemenné knihy barokní pinto.  

 

Splněna výkonnostní zkouška IBOP

*

Geneticky testován aa EE TO/N  

- pravý vraník  (tj. nenese gen pro hnědou barvu)

- homozygot na černou barvu ( tj. nenese gen pro ryzé zbarvení = nedá nikdy ryzáky) 

- heterozygotní tobiano ( z jednobarevných klisen bude 50% hříbat strakatých) 

 

*

* 

 MOŽNOSTI PŘIPUŠTĚNÍ:  

1) PŘIPUŠTĚNÍ ČERSTVĚ ODEBRANÝM SPERMATEM Od 1.dubna 2019 do 30.července 2019 připouštíme klisny dovezené na stanici Střezov

 

Metoda připuštění čerstvě odebraným a neupraveným spermatem  má stejné nebo lepší výsledky než připuštění skokem a je daleko bezpečnější (úrazy/infekce). Nejedná se o cílenou inseminaci ( neplatí se za inseminaci), ale o připouštění obden během celé říje jako při přirozené plemenitbě. Připouštěcí poplatek za připuštění  čerstvě odebraným spermatem  na sezónu 2019  je 8000,- (je splatný předem a zahrnuje servis na 1-3 říje). Doplatek za březost není žádný.

 

 Ustájení klisny 200,-/den. 

Ustájení klisny s hříbětem 250,-/den.

 

*

2)  INSEMINACE ČERSTVÝM CHLAZENÝM SPERMATEM Od 1.dubna 2019 do 30.července 2019 lze objednávat inseminační dávky.Chlazené dávky upravené k transportu jsou k dispozici PO PŘEDCHOZÍ DOHODĚ vždy v pondělí , středu a pátek. Přepravní box zapůjčíme. Box obsahuje chladící bloky a jednu nebo většinou dvě stříkačky se spermatem. Sperma vydrží  minimálně 48 hodin.  Objednávky PO, ST, PÁ  mezi 8.00 - 9.00  telefonicky na 603276454. 

Vyjímečně lze objednat i na neděli.Připouštěcí poplatek  na sezónu 2019  je 8000,- (je splatný předem a zahrnuje 1-3 říje, počet dávek na říji  není omezen a jsou zpoplatněny zvlášť). Doplatek za březost není žádný.Každá objednaná chlazená dávka  500,- /ks - platí pro osobní odběr nebo vlastního kurýra. Lze vyzvednout PO, ST, PÁ, (NE).Každá odeslaná chlazená dávka  800,- /ks - zasláme  PO, ST, PÁ poštou službou EMS. Doručení druhý den většinou do 14.00.  Za doručení neručíme, ve svátek a v neděli zaslat nelze . Nevrácený box - 500,-

*

DALŠÍ INFORMACE: 

 Připouštěcí lístek bude majiteli klisny zaslán po uhrazení všech pohledávek. 

 

*

Pokud klisna, za kterou byly řádně uhrazeny poplatky  v roce 2018, neporodí letos živé hříbě, je na ní možné poskytnout  slevu 2000,- v připouštěcí sezoně 2019.

*

Majiteli více klisen poskytneme slevu  - druhá a každá další  klisna  poplatek pouze 7000,-

*

Ceny jsou uvedeny v Kč a bez 21% dph. 

*

PŮVOD 

 

LANOS BP 14 XX

ANTEK (wlkp)

ANTYK (wlkp)
AKCJA (wlkp)
LAGUNA (pol.)

LEW II (wlkp)

LETNIA NOC (m)

BLOSSEM N. - Ster

SJAARD 320

DJURRE 284

FOKELTSJE Ster Pref.
FREIJA - Ster

OLTMAN 317

EVERMOED Ster Pref,

 

 

Egbert je synem polského ušlechtilého  teplokrevníka  Lanose, licentovaného  BPS.  

*

Matkou je vynikající  fríská klisna Blossem N. s titulem STER, s drezurní výkonností, luxusním plným původem Ster-Ster Preferent- Ster Preferent , nízkou příbuzností k ostatním fríským koním  (Sjaard x Oltman). 

 

 

*

Dwarfismus (trpasličí růst) - negativní ! 

Hydrocephalus ( vodnatelnost hlavy ) - negativní ! 

*

Dědičnost dwarfismu a hydrocephalu u fríských koní a koní s frískou krví: 


 Připuštění pozitivního hřebce na pozitivní klisnu nese 25% riziko ztráty hříběte (včetně vstřebání a potratů)  a  50% potomků pozitivních. 

Připuštěním pozitivního hřebce na negativní klisnu je 50% potomků pozitivních. 

Připuštěním negativního hřebce na pozitivní nebo netestovanou klisnu se může chovatel  zcela vyhnout riziku ztráty hříběte na hydrocephalus a dwarfismus.  Navíc z negativních klisen má vždy všechna hříbata negativní . 

*

Plemenná kniha Barokní pinto vylučuje  z chovu hřebce pozitivní na hydrocephalus! Je pravděpodobné , že se to v budoucnu bude týkat i dwarfismu.  

 
The Best breeder webdesign - Webdesign pro chovatelské stanice